a

اینستاگرام

لینکداین

تمامی حقوق این سایت متعلق به جامعه مهندسی پزشکی شیراز است

14:00 - 8:30

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

07132301542

شماره تماس

اینستاگرام

لینکداین

جستجو
فهرست
a
مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری های نوین

سخنرانی های کلیدی

توسط اساتید برجسته و متخصصان فعال حوزه مهندسی پزشکی و علوم نوین بین رشته ای

کارگاه های آموزشی

کاربردی و مبتنی بر پروژه های به روز بین رشته ای و بصورت عملی

بازدید های ویژه

بازدید های ویژه از مراکز صنعتی و مراکز درمانی

نمایشگاه ایده و ابتکارات

نمایشگاه ایده و ابتکارات تدوین شده است 
a

مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری های نوین

مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی وفناوریهای نوین با هدف گسترش مرزهای دانش و تبادل نظرعلمی و کاربردی درزمینه های مختلف مهندسی پزشکی و در راستای تقویت ارتباط بین محققین، دانشجویان و صنعتگران کشور توسط مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شیراز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران برگزار خواهد شد.

 

پس از برگزاری موفق در سال های گذشته،برای چهارمین سال در شیراز با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مرکز رشد تجهیزات پزشکی و با همکاری دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه شیراز و سایر مراکز آموزشی و صنعتی، میزبتان بزرگترین گردهمایی علمی تخصصی مهندسان و پزشکان با عنوان “چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری های نوین” در سطح کمی و کیفی بالا از سراسر کشور هستیم تا آخرین یافته های تکنولوژی های نوین حوزه های مختلف مهندسی با رویکرد و کاربرد های پزشکی و سلامت را به اطلاع مهندسان ، پزشکان و علاقمندان حوزه های علوم بین رشته ای قرار دهیم.

 

این رویداد علمی طی چهار روز از ۲۲ الی ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود و شامل :

 

سخنرانی های کلیدی توسط اساتید برجسته داخلیو خارجی، بازیدید های علمی-تخصصی از مراکز صنعتی و درمانی و شرکت های تولیدی، ایده پردازی، ثبت اختراع و شناخت استارتاپ ها و پژوهش های میان رشته ای، نمایشگاه شرکت های فعال با دعوت از مقامات و فعالان استانی و کشوری با بازخورد رسانه ای گسنرده می باشد. این رویداد می تواند باعث ایجاد بستری مناسب جهت آشنایی روز افزون فعالان حوزه های مرتبط و دانشجویثان سرار کشور با صنایع فعال درگیر در علوم مهندسی و پزشکی و افزایش پتانسیل عای علمی و فنی به جهت پژوهش، تولید، توانمدسازی و شتاب دهی و گسترش تکنولوزی ها و کسب و کار های مرتبط شود.

 

درهمین راستا کمیته برگزاری درنظر دارد با دعوت از ارگان های حمایت کننده به جنبه های کاربردی کنفرانس غنای بیشتری دهد.

 

کمیته های علمی مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری های نوین از کلیه صاحب نظران، دانشجویان و علاقمندان در رشته های مختلف برق و الکترونیک، مهندسی پزشکی، کامپیوتر، فیزیک پزشکی و پرتوپزشکی دعوت مینماید. با حضور یا ارائه طرح و مقاله از آخرین یافته های خود غنای بیشتری به این رویداد بزرگ در قطب پزشکی کشور دهند.

 

امید آنکه همه شرکت کنندگان دراین رویداد بتوانند از ثمرات ارزشمند این گردهمایی علمی وتخصصی استفاده نمایند.

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

برخی از مشتریان ما

الکترونیک و رباتیک پزشکی

شاخهٔ وسیعی از مهندسی که زیرشاخه‌های بسیاری را در بر می‌گیرد ویکی از شاخه‌های آن از دانش علمی رفتار و اثر الکترون‌ها استفاده نموده و به توسعه قطعات، دستگاه‌ها، سیستم‌ها، یا تجهیزاتی می‌پردازد که انرژی الکتریکی یکی از فاکتورهای آنهاست.

ارتباط با ما

فیزیک پزشکی و پرتو پزشکی

شاخه‌ای از پزشکی که در آن تشعشع خواص هسته‌ای نوکلیدهای رادیواکتیو و نوکلیدهای پایدار، برای تشخیص و درمان امراض با پرتودهی مستقیم مریض با یک چشمه تشتعشع خارجی و یا با تزریق داروهای نشاندار با رادیواکتیویته به مریض به کار می رود.

ارتباط با ما

ابزار دقیق پزشکی

درس بیواینسترومنت برای دانشجویان کارشناسی ارشد بیومکانیک ارائه می‌گردد و با ارائه مفاهیم کلی مکاترونیک و اندازه‌گیری، سیستم‌های اندازه‌گیری بیومدیکال را مورد بررسی قرار می‌دهیم و به دنبال ایجاد ارتباط منطقی بین علوم مهندسی و دانش پزشکی می‌باشد.

ارتباط با ما

علوم اعصاب و توانبخشی

دانش عصب شناسی یا نوروساینس یکی از زیر شاخه‌های پزشکی و زیست‌شناسی و دانش مطالعهٔ سامانه عصبی می‌باشد. و توانبخشی مجموعه اي از اقدامات هدفمند که در آن به فرد کمک می‌شود تا توانایی از دست رفته خود پس از یک واقعه ، بیماری یا آسیب را که منجر به محدودیت عملکردی وی شده است مجدداً به دست آورد.

ارتباط با ما

پردازش تصویر و سیگنال

پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهی بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. پردازش سیگنال دیجیتال (DSP) با نمایش سیگنال به وسیله توالی اعداد یا نشانه‌های پردازش چنین سیگنالی در ارتباط است. پردازش سیگنال دیجیتال (گسسته) و پردازش سیگنال پیوسته، زیرمجموعه‌هایی از پردازش سیگنال هستند.

ارتباط با ما

بیومکانیک و بیومکاترونیک

``بیومکانیک مطالعه ساختار و عملکرد سیستم‌های بیولوژیکی با استفاده از روش‌های مکانیک است ``.و مکاترونیک نگاه جدید برای پاسخ دادن به نیازهای روزافزون صنعت و تکنولوژی ارائه شده تا ارتباط داخلی یین رشته های خودکار و اتوماتیک کردن دستگاه ها مثل مهندسی کامپیوتر و برق رو به صورت پیشرفته کنترل کند.

ارتباط با ما